PodjeliśMY współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Pszczynie!

Dzięki inicjatywie Fundacji AŁP i przy współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Pszczynie zawarta została umowa o współpracy partnerskiej. W wyniku zawartego porozumienia od roku szkolnego 2023/2024 w IV Liceum Ogólnokształcącym działającym w PZS nr 2 w Pszczynie utworzona zostanie klasa o charakterze innowacyjnym, która ukierunkowana będzie na rozwój kompetencji młodzieży w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz pracy zespołowej. 

Spotkanie, podczas którego zawarte zostało porozumienie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, w którym uczestniczyli:

Łukasz Piszczek – Prezes Fundacji Akademii Łukasza Piszczka

Barbara Bandoła – Starosta pszczyńska

Piotr Cygan – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie

Damian Cieszewski – Wicestarosta pszczyński

Kazimierz Piszczek – Członek Zarządu Fundacji Akademii Łukasza Piszczka

Jerzy Adamski – Pełnomocnik Zarządu Fundacji ds. ekonomiczno-organizacyjnych

Michał Zioło – Członek Zarządu Fundacji Akademii Łukasza Piszczka oraz Dyrektor Sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka

Wspólnie poszukiwaliśmy optymalnego rozwiązania dla stworzenia kolejnego środowiska dla rozwoju programu edukacji w szkole ponadpodstawowej w powiecie pszczyńskim. Już teraz proces ten został sfinalizowany. Głęboko wierzymy, że podjęte działanie to początek owocnej współpracy miedzy podmiotami, która z roku na rok będzie się rozwijać. 

 

KochaMY to co robiMY!