Pierwszy turniej za Nami !

W miniony weekend (17- 18 sierpnia) odbył się pierwszy turniej, w którym braliśMY udział – Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. W turnieju eliminacyjnym wzięło udział 33 zespoły w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, orlik oraz żak. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka rywalizowała w kategorii orlik – U10 i U11 oraz żak – U8 i U9. Zawodnicy Akademii mieli przyjemność rozegrać swój pierwszy oficjalny turniej w żółto – czarnych barwach.

Duża liczba drużyn pozwoliła na rozegranie kilku meczy co pozytywnie wpłynęło na zgranie się w drużynie. Zawodnicy Akademii BVB wraz z trenerami pełni pasji oraz zapału do gry pokazali się z jak najlepszej strony. Akademia BVB reprezentowana było przez 5 zespołów. Walka była od pierwszego do ostatniego gwizdka meczu. Żółto – czarne barwy były widoczne na boisku „Orlik” przy ul. Zamenhofa 5 w Pszczynie, gdzie rozgrywane były mecze eliminacyjne.

Zawodnicy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka z rocznika 2009 podzieleni zostali na 2 mniejsze równorzędne drużyny, które rywalizowały w dwóch grupach, A i B. Rozgrywki zakończyliśmy z 5 wygranymi meczami, porażką oraz promocją jednej z drużyn do etapu finałowego. Przede wszystkim bardzo nam zależało, żeby każdy z piłkarzy mógł przebywać około 36 minut na boisku, ciesząc się z rozgrywanego meczu. Z perspektywy trybun gra wyglądała niezwykle efektownie, młodzi piłkarze perfekcyjnie realizowali wcześniej założone cele, więc często podejmowali pojedynki 1×1, co niezwykle podobało się wszystkim kibicom. Chłopcy dysponują niezwykłym potencjałem, co w perspektywie wielu wspólne przepracowanych godzin na treningach oraz meczach, jesteśmy przekonani, zaowocuje to drużyną na miarę Champions League.

Drużyna U10 rozegrała 3 mecze podczas sobotniego turnieju. Bardzo pozytywne było to, że każdy z chłopców mógł zagrać w takim samym wymiarze czasowym. Podczas turnieju przegraliśMY z drużyną LKS Mizerów 1:2, a także z drużyną Akademia BVB II 0:6, remisem 3:3 zakończył się mecz z UKS Warszowice. Gra chłopców wyglądała dobrze. Starali się konstruować akcje od tyłu, a także byli odważni w pojedynkach 1 na 1.

Zawodnicy U9 rozegrali 2 mecze w sobotnie przedpołudnie, które zakończyły się zwycięstwem. Piłkarze Akademii BVB pokonali drużynę LKS Wisła Wielka wynikiem 4:1 oraz drużynę UKS Warszowice 8:1. Wyniki eliminacji wskazują na duże umiejętności zawodników Akademii BVB. Drużyna U9 pewnie awansowała do finału.

Wyniki uzyskane przez drużynę U8 w czasie niedzielnych eliminacji pozwoliły na awans do finału. Drużyna Akademi BVB- U8 rozegrała 3 mecze, w których odniosła zwycięstwo. Pierwszy mecz z Junior Footbal Frydek zakończył się z wynikiem 5:1, następnie rywalem był Leśnik Kobiór 1:0 oraz AP21 Łąka 4:0. Zawodnicy w 100% byli zaangażowani w grę.

W kolejną niedzielę tj. 25 sierpnia cztery najlepsze drużyny z każdej kategorii walczyć będą o tytuł Mistrza Powiatu Pszczyńskiego na boisku „Piast”  przy Zespole Szkół Nr 1 w Pszczynie przy ul. Kazimierza Wielkiego. Rozgrywki finałowe rozpoczną się o godz. 9.00, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszaMY !