BVB ponownie gościli w Goczałkowicach!

W sierpniu (5.08 – 9.08) BVB Evonik Fußballakademie prowadzili kurs piłkarski w Goczałkowicach – Zdroju. Pięć dni zmagań, dobrej zabawy, w żółto czarnych barwach. Był to już kolejny kurs zorganizowany w rodzinnej miejscowości Łukasza Piszczka, zawodnika Borussii Dortmund. Kolejny, ale wyjątkowy – po raz pierwszy dzieci korzystały z obiektów Akademii BVB im. Łukasza Piszczka zlokalizowanych przy ul. Uzdrowiskowej 44.

Kurs rozpoczął się w poniedziałek uroczystym powitaniem przez dyrektora Akademii Michała Zioło, trenerów BVB, jak również ojca Łukasza Piszczka – Pana Kazimierza. Uśmiech na twarzach dzieci był widoczny od samego początku.

Przez pięć dni, dzieci pod okiem trenerów BVB Evonik Fußballakademie uczestniczyły w dwóch treningach dziennie na obiektach Akademii BVB im. Łukasza Piszczka z przerwą na wspólny posiłek. W kursie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2005 – 2013. Dzieci podzielone zostały na cztery grupy zgodnie z kategorią wiekową. W tym roku, w kursie wzięło udział 64 dzieci.

Piękna pogoda dopisała, dzieci dawały z siebie wszystko. Myślę, że każde dziecko, po tych pięciu dniach dobrej zabawy, wracało do domu pełne wrażeń i wspomnień. Wszyscy uczestniczyli w treningach z pełnym zaangażowaniem i pasją – powiedział Radosław Rakowski, koordynator współpracy z BVB Evonik Fußballakademie.

Tegoroczny kurs możeMY podsumować jednym zdaniem: DaliśMY z siebie wszystko !!! Dzieci spędziły z nami czas ucząc się gry w piłkę nożną przez zabawę. TrenowaliśMY prowadzenie piłki, zwody, podania piłki, przyjęcia i zabranie się z piłką, strzały na bramkę oraz grę głową. Jednakże, najważniejszym było dla Nas przekazanie dzieciom dodatkowych wartości jakim są: kultura gry, zasada Fair Play czy dobre nawyki żywieniowe.

KochaMY to co robimy !!!