Ruszyła Akademia BVB im. Łukasza Piszczka

We wtorek 19 marca oficjalnie zainaugurowaliśmy działalność Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, która w Goczałkowicach-Zdroju będzie prowadzona przez naszą fundację. 

Na konferencji prasowej pojawili się najważniejsi przedstawiciele całego projektu. Obecny był Carsten Cramer – dyrektor zarządzający sprzedaży i marketingu Borussii Dortmund, Łukasz Piszczek – prezes Fundacji Akademia Łukasza Piszczka, Michał Zioło – dyrektor sportowy akademii, oraz Robert Dobrzycki – chief executive officer Europe firmy Panattoni, która znajdzie się w nazwie obiektów akademii jako „Panattoni Arena”. 

– Borussia Dortmund to wielki klub i globalna marka. Jest mi niezmierne miło, że pierwsza akademia BVB poza granicami Niemiec powstaje właśnie tutaj, w Goczałkowicach – mówił na konferencji Łukasz Piszczek, o którym w samych superlatywach wypowiadał się Carsten Cramer. – To nie tylko wspaniały piłkarz, ale i człowiek. Kiedy trzy lata temu przyszli wraz z Michałem Zioło do nas z tym projektem, od początku wierzyliśmy, że się uda – zaznacza Cramer. 

Michał Zioło będzie w akademii odpowiadał za wszystko, co związane ze sportem. Przekonywał słuchaczy, że najważniejsza jest pasja i miłość do tego co się robi. – Jeżeli my, ludzie akademii, będziemy do swoich obowiązków podchodzili z pełnym zaangażowaniem i pasją, tak samo zareagują dzieci i będą z nas brać przykład. Chcemy, aby nasza postawa każdego dnia dawała dzieciom energię – mówił Zioło. 

Po zakończeniu konferencji prasowej, dziennikarze oraz wszyscy zaproszeni goście, przeszli na teren budowy. Zastali tam prawie gotowe, boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którego kole środkowym widnieje herb Borussii Dortmund. Można było także zobaczyć budynek, oraz pozostały teren inwestycji, gdzie prace są już bardzo zaawansowane. 

Od 1 kwietnia ruszą zapisy na DNI PASJI, podczas których prowadzony będzie nabór zawodników i zawodniczek do Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Mamy nadzieję, że spotkamy się z wieloma dziećmi z całego regionu. – Zapraszamy wszystkie dzieci. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, aby każdy miał szansę spróbować swoich sił – zaprasza na DNI PASJI Michał Zioło, świeżo upieczony dyrektor sportowy akademii.