Rozpoczynamy budowę obiektów sportowych

Uroczyste rozpoczęcie przez Fundację rozbudowy bazy sportowej w Goczałkowicach-Zdroju odbędzie się w dniu 8 października 2018 r. o godz. 11.00 w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Uzdrowiskowej 44 na terenie inwestycji. W wyniku postępowania ofertowego nr 1/2018 dokonano wyboru generalnego wykonawcy przedsięwzięcia tj. firmę InterHall Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.
Zespół boisk piłkarskich oraz obiekty zaplecza użytkowane przez Ludowy Klub Sportowy, którego jestem wychowankiem będą modernizowane i rozbudowywane dzięki istotnemu udziałowi dotacji w ramach “Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018” Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Po jedenastu latach aktywnego zaangażowania jako reprezentant Polski, stawiam przed sobą nowe zadania. Od ośmiu lat jestem członkiem drużyny klubu Borussia Dortmund, obecnie jako drugi kapitan BVB. Utworzona w 2017 r. Fundacja stworzy szanse na podzielenie się pozyskanymi doświadczeniami i wartościami z wieloma dziećmi i nastolatkami w naszym kraju.
Zarząd Fundacji postanowił otworzyć akademię piłkarską zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami, które powinny ustanowić długoterminowe wzorce w rozwoju dzieci, młodzieży i młodych talentów w polskiej piłce nożnej. Planowana współpraca z klubem Borussia Dortmund w szkoleniu dzieci i młodzieży powinna zapewnić profesjonalne wsparcie.
ze sportowym pozdrowieniem
Łukasz Piszczek