Kursy w Kamionkach oraz Wrocławiu

Wakacje szkolne rozpoczęliśmy dwoma kursami, kolejno w Kamionkach i Wrocławiu. Już w pierwszy dzień po zakończeniu roku szkolnego trenerzy BVB Evonik Fußballschule zawitali do Polski, aby to poprowadzić dwa kolejne kursy piłkarskie dla dzieci z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Kamionki, 23-27 czerwiec 2018 r.

W Kamionkach koło Poznania 80-ciu uczestników rozpoczęło wakacje szkolne po piłkarsku. Wiele radości, uśmiechów na twarzy i zadowolenia spotkało nas w Kamionkach podczas uroczystego rozpoczęcia wakacji. To już po raz trzeci w ostatnich czterech latach Borussia Dortmund odwiedziła obiekty we Wielkopolsce i po raz trzeci swój kurs zakończyła wielkim sukcesem. Obiekty miejscowej AVII były w tych dniach areną dla rozwoju swoich umiejętności, podnoszeniu motywacji i przede wszystkim czerpania ogromu radości z uprawiania sportu i kontaktu z drugim młodym człowiekiem. Bo tak naprawdę nam zależy w pierwszej kolejności na rozwoju, gdyż to wpierw wychowujemy młodego człowieka, a dopiero później kształtujemy go jako sportowca.

Wrocław, 29 czerwiec-3 lipiec 2018 r.

Po dniu przerwy trenerzy BVB zawitali do Wrocławia, gdzie na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego trenowało łącznie 64 dzieci, nie tylko z Wrocławia, ale i z całej Polski. Dzięki świetnej infrastrukturze przez pięć dni udało nam się zrealizować wszystkie tematy, które to zaplanowaliśmy na zajęcia, a także dodatkowo odbyć warsztaty żywieniowe opowiedziane językiem piłkarskim. Nie tylko my jako organizatorzy, ale rodzice i przede wszystkim dzieci jako główni bohaterowie naszego kursu byli bardzo zadowoleni co utwierdziło nas w przekonaniu, iż warto dawać z siebie wszystko i w kolejnych latach chętnie wrócimy do Wrocławia.

Daj(MY) z siebie wszystko na kolejnym kursie z Borussią Dortmund, który to zaczyna się już w najbliższy poniedziałek tj. 9 lipca br. w Goczałkowicach-Zdrój.

Do zobaczenia!

Krótki materiał filmowy „Kurs Kamionki 2018” !kliknij tutaj!