26 maja 2018r. na orliku w Goczałkowicach odbędzie się 6.Turniej o Puchar Łukasza Piszczka.

W tym roku na murawie goczałkowickiego orlika będzie rywalizowało 8 zaproszonych przez Fundację drużyn z rocznika 2009 i młodsi: Iskra Pszczyna, Szkółka Piłkarska Gol Bieruń, Akademia Piłkarska 21 Łąka, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Urania Ruda Śląska, Trójka Czechowice-Dziedzice, UMKS Goczałkowice Zdrój oraz LKS Goczałkowice – Zdrój.

Już od 6 lat, raz w roku w Goczałkowicach odbywa się Turniej o Puchar Łukasza Piszczka.  Kiedy Łukasz zdobył dużą rozpoznawalność grą w Bundeslidze i reprezentacji Polski, trzeba było pomyśleć, jak po sezonie dać jego kibicom z Goczałkowic i okolic okazję do spotkania go i zdobycia autografu czy zdjęcia. Sześć lat temu ludzie zrzeszeni dzisiaj przy FUNDACJI AKADEMI ŁUKASZA PISZCZKA wymyślili wspólnie właśnie taką formułę, dzięki której to przy okazji rywalizują dzieciaki. Jest to bez wątpienia święto piłki nożnej i bardzo kolorowa impreza, która świetnie promuje również Goczałkowice.

W coroczną organizację zawodów oprócz samego Łukasza zaangażowany jest również ojciec naszej gwiazdy, Pan Kazimierz Piszczek, który jest jednocześnie członkiem Fundacji oraz Paweł Kanik, obecnie pracownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach – Zdroju.

Łukasz Piszczek obiecał, że pojawi się  w ten dzień w Goczałkowicach i znajdzie czas na rozdawanie autografów i rozmowy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej.

Trzy tygodnie później pierwszy mecz Polaków w  Mistrzostwach Świata w Rosji, gdzie w na stadionie w Moskwie zmierzymy się z Senegalem – życzymy powodzenia i daj(MY) z siebie wszystko!

Miejsce turnieju:

Kompleks Boisk „Orlik”